kontakt@chemialux.pl
Darmowa dostawa już od 299 zł
663364860 Pon-Pt. 7:00-15:00
sprzątanie przedpokoju

Jak urządzić i zadbać o porządek w przedpokoju?

Jak zadbać o porządek w przedpokoju? W jaki sposób go urządzić by był przyjazny już od wejścia? Wiele osób nurtują takie pytania.

Otwierając drzwi do mieszkania czy to w bloku czy w domku jednorodzinnym praktycznie zawsze stykamy się z korytarzem lub wiatrołapem. Jest to ta część, gdzie witasz gości i przyjaciół. Taki mały hol to wizytówka twojego mieszkania, już od samego początku widać czy sprzątasz systematycznie używając środków czystości. Do takich niespodzianek zazwyczaj dochodzi gdy goście są niezapowiedziani.

JAK URZĄDZIĆ PRZEDPOKÓJ W MIESZKANIU?

Większość przedpokoi zwłaszcza w blokach jest mała oraz ciasna. To w domu jednorodzinnym możesz pozwolić na znacznie bardziej szerszy. Dlatego warto uruchomić własną wyobraźnię lub najzwyczajniej pooglądać różnego rodzaju katalogi z projektami mieszkań lub programy telewizyjne o aranżacji wnętrz.

Odpowiednie zaprojektowanie małego, ciasnego a zarazem ciemnego korytarza pozwoli Ci przy pomocy kilku sztuczek wizualnie go powiększyć. Poniżej proste triki na powiększenie wizualne przedpokoju.

W przedpokoju powieś duże lustro – odbicie lustrzanie pozwoli na optyczne powiększenie pokoju. Zawsze dbaj o jego czystość bo goście lubią się przeglądać w lustrze choćby poprawiając fryzurę lub ubrania.
Jasny kolor farby biały, beżowy, jasny żółty – pozwoli na rozjaśnienie wnętrza co również poskutkuje jego powiększeniem.
Panele lub płytki wzdłuż korytarza – położenie paneli lub płytek wzdłuż krótkiego korytarza wizualnie go powiększy.
Chodniki w przedpokoju – tak samo jak w przypadku paneli lub płytek warto wybrać chodnik, który będzie posiadł w swoim wzorze pasy.
Oświetlenie- odpowiednio dobrane oświetlenie pozwoli na doświetlenie wszelkich zakamarków. W połączeniu z jasnymi kolorami ścian pomieszczenie będzie bardziej przyjazne.
Wieszak– dobierz taki by zgrał się ze stylem w jakim urządzasz mieszkanie. Pamiętaj że im mniej rzeczy w pomieszczeniu tym jest ono bardziej praktyczne.
Szafa – jeśli w twoim przedpokoju znajdzie się miejsce na szafę, to koniecznie niech będzie ona z dużym lustrem. Takie połączenie automatycznie powiększa twój korytarz, a dzięki szafie schowasz wszelkie zalegające na wieszakach kurtki czy bluzy.

JAK ZADBAĆ O CZYSTOŚĆ W PRZEDPOKOJU?

Przedpokój podobnie jak łazienka czy salon wymagają posprzątania. Cotygodniowe sprzątanie wymaga od Ciebie przynajmniej odkurzenia i zmycia podłogi na mokro. Jednak to nie wszystko. Zwróć jeszcze na inne wskazówki dotyczące sprzątania korytarza w mieszkaniu.

Systematyczne sprzątanie pozwoli na zachowanie porządku w korytarzu, zachowując estetyczny wygląd, a gruntowne sprzątanie zajmie Ci znacznie mniej czasu.
Z pomocą różnego rodzaju środków pozbędziesz się zabrudzeń np. odcisków rąk (w przypadku dzieci) lub nosa (w przypadku zwierząt domowych).
W szafie lub szafce na buty miej schowane podręczne akcesoria do sprzątania, ponieważ w jesienne i zimowe wieczory na butach przynoszone jest błoto oraz roztopiony śnieg.
Pozostawione plamy wycieraj natychmiast – po wyschnięciu wyglądają nieestetycznie i są roznoszone przez mieszkańców po innych pomieszczeniach.

Dodaj komentarz

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping