kontakt@chemialux.pl
Darmowa dostawa już od 299 zł
663364860 Pon-Pt. 7:00-15:00
sprzątanie salonu

Przyjazna atmosfera w salonie – na co zwrócić uwagę?

Osoby decydujące się na remont mieszkań często zastanawiają się nad ich wykończeniem ponieważ chcą urządzić pomieszczenia w nowoczesnym stylu. Aranżacje i wystrój, które były stosowane przez naszych dziadków i rodziców przechodzą już powoli w zapomnienie. Aktualnie w modzie mamy biel, szarość z dodatkami drewna, które nigdy nie wypadnie z mody i pasuje do wszystkiego. Nowoczesny styl to minimalizm. Mniej rzeczy w danym pomieszczeniu gwarantuje estetyczny wygląd i jest łatwiejszy w utrzymaniu. Szybko i w łatwy sposób można zachować ład i porządek.

ODPOWIEDNI WYSTRÓJ SALONU – CO POWINNO SIĘ W NIM ZNALEŹĆ?

Posiadając znaczną sumkę pieniędzy możesz skorzystać z usług architekta wnętrz i kupić gotowy projekt. Ale nie tędy droga. Gdy jesteś osobą kreatywną i umiesz uruchomić swój zmysł wyobraźni, to dane pomieszczenie ze stanu surowego w efekcie końcowym przekujesz w pokój gdzie z chęcią spędzisz czas. W ten sposób zaoszczędzisz nie tylko pieniądze ale osiągniesz satysfakcję z urządzenia salonu własnymi siłami. Innym sposobem jest inspiracja pomysłem na podstawie różnych katalogów lub programów telewizyjnych o remontowaniu i dekorowaniu wnętrz.

JAKI KOLOR ŚCIAN DO SALONU – CIEPŁY CZY ZIMNY?

Przyjazna atmosfera w salonie powstaje w wyniku prawidłowego ustawienia mebli, dekoracji, kwiatów czy nawet odpowiedniej ilości wpadającego światła przez okna. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na kolor ścian, który będzie współgrał z kolorem mebli lub dywanu. Jasny kolor farby rozjaśni twoje pomieszczenie, nie wybieraj zimnych kolorów np. morski, niebieski granatowy. Wybierając kolory wybierz te ciepłe, w których nasze psychika nie podupadnie na zdrowiu, a w długie jesienne i zimowe wieczory nie nabawimy się depresji. Celuj w żółty, pomarańcz, brąz i ich przeróżne kombinacje. Takie kolory wiosną pobudzą twój organizm do działania po długiej zimie.

JAKIE ELEMENTY DEKORACYJNE DO SALONU?

Oprócz standardowego wystroju takiego jak meble, sofa lub kanapa, podwieszana półka, ława, telewizor zadbaj o dodatkowe dekoracje. Nie ma co z nimi przesadzać ponieważ zbyt duża ilość zagraci pomieszczenie, a sprzątanie środkami do mebli będzie uciążliwe i trudno dostępne. Dodatkowym elementem mogą stać się odświeżacze powierza w formie patyczków zapachowych lub świeczek, które są w estetycznych flakonikach czy słoiczkach.

JAKIE ŚRODKI DO SPRZĄTANIA SALONU ?

Zwróć uwagę co masz w salonie. Wchodząc do niego pierwsze co się rzuca w oczy to meble, podłoga i okna z parapetami. Jeśli systematycznie po sobie sprzątasz to cotygodniowe porządki nie zajmą dużo czasu.

Meble – w większości to meble drewniane warto więc sięgnąć po środek do pielęgnacji drewna np. Poliboy czy Pronto w połączeniu z odpowiednio dobraną ścierką lub chusteczkami nawilżonymi bez trudu zetrzesz nagromadzony kurz.
Podłoga – w zależności od rodzaju podłogi drewniany parkiet lub płytki warto wybrać skuteczny płyn do podłóg np. Ajax, Cif, Felce Azurra, który przy niewielkiej ilości rozcieńczonego środka zmyje całe mieszkanie i pozostawi przyjemny zapach.
Okna i parapety – zabrudzone okna po zewnętrznej stronie powstałe w wyniku unoszących się pyłków, zacieków po deszczu lub pozostałości z osadu z dymu pozostawiają po sobie nieestetyczną powłokę, która zwłaszcza w słoneczne dni jest widoczna. Skutecznie pozbędziesz się tych zabrudzeń z odpowiednimi płynami do szyb i luster z dodatkiem alkoholu czy octu. Nie pozostawiając przy tym rozmazanych plam.

Dodaj komentarz

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping