kontakt@chemialux.pl
Darmowa dostawa już od 299 zł
663364860 Pon-Pt. 7:00-15:00
sprzątanie latem

Co warto posprzątać w okresie letnim ?

Gdy przychodzi sezon letni każdy z nas bierze się za zrobienie gruntownych porządków nie tylko w mieszkaniu, ale również na balkonie czy tarasie.

Lato to jedna z najbardziej odpowiednich pór roku, gdzie sprzątanie wydaje się być mniej uciążliwe. Wystarczy, że będziesz unikać tych najbardziej gorących momentów dnia. Prace związane ze sprzątaniem na balkonie czy tarasie najlepiej wykonać z samego rana lub późnym popołudniem, gdzie temperatura będzie już znośna. Jeśli chcesz doprowadzić do ładu i składu swój ogródek najlepiej zrobić to wczesną wiosną. Poniżej znajdują się wskazówki dotyczące robienia porządków w okresie letnim.

Okna, drzwi, parapety i rolety

Lato to idealny moment na dokładne i gruntowne czyszczenie okien, drzwi, parapetów oraz rolet. Za pomocą płynu, ścierki lub innych akcesoriów sprzątających usuń zanieczyszczenia np. kurz, pajęczyny oraz zanieczyszczenia ze spalin np. samochodowych lub kominów. Czyszcząc okna zwróć uwagę na zachowanie bezpieczeństwa wykonywanych prac.

Taras, balkon lub garaż

Idealnym momentem na sprzątanie garażu, tarasu, lub ścieżki ogrodowej jest właśnie sezon letni. Odpowiednie warunki klimatyczne oraz dłuższe dni pozwalają na wykonanie tych czynności. Przed przystąpieniem takich prac warto wyposażyć się w odpowiedni środek czyszczący do trudnych powierzchni. Za ich pomocą usuniesz trudny w pozbyciu się brud, zacieki lub kurz. W przypadku wystąpienia tłustych plam należy wykorzystać odpowiedni odtłuszczacz.

Kosiarka oraz sprzęty ogrodnicze

Wczesną wiosną oraz na koniec sezonu letniego ważnym elementem w prawidłowym działaniu urządzeń ogrodniczych jest odpowiednia konserwacja. Kosiarka, pilarka lub nożyce do cięcia żywopłotu koniecznie musisz zadbać o ich sprawność. Wymień wszelkie płyny i smary, naostrz elementy tnące oraz wyczyść ze wszystkich zanieczyszczeń np. resztek oleju, paliwa czy trocin. Możesz również dokładnie przetrzeć je mokrą ścierką. Ulokowane i zabezpieczone na półkach pozwolą na bezpieczne przeczekanie do kolejnego sezonu.

Czyszczenie wentylacji oraz filtrów

Kolejnym ważnym elementem jest odgrzybianie i czyszczenie wentylacji oraz filtrów. Jeśli nie masz u siebie zbyt skomplikowanego sprzętu możesz wykonać to samodzielnie lub wynająć do tego osobę z uprawnieniami. Filtry powietrza czyść pod strumieniem sprężonego powietrza, pozwoli to na pozbycie się najdrobniejszych zanieczyszczeń. Po zakończonym sezonie przykryj klimatyzatory plandeką, uchroni to przed osadzaniem się kurzu w okresie zimowym.

Porządki w spiżarni

Doskonały moment by w chłodnej spiżarni zrobić gruntowne porządki, gdy upał nie pozwala wyjść na podwórko. Jeśli pomieszczenie jest nie duże możesz wyciągnąć z niej wszystkie produkty. Sprawdź koniecznie termin przydatności, a w przypadku domowych wyrobów czy nie są zepsute. Opróżnione półki możesz dokładnie przetrzeć ścierką lub umyć z pomocą środka czyszczącego.

Materace z sypialni

Słoneczne dni pozwolą na dokładne umycie i wyschnięcie materaca, na którym śpisz. Idealny moment na pozbycie się roztoczy, które przez cały rok zdążyły się rozmnożyć i żywić twoim naskórkiem.

Przygotuj walizkę na podróż

Niezależnie od tego czy masz już zaplanowany urlop czy nie okres letni to znakomity moment na wyciągnięcie podręcznych walizek z mieszkania i zrobienia w nich dokładnego przeglądu. Przetarcie z kurzu to pierwsza czynność jaką z pewnością wykonasz, ale nie będzie to ostatnia. Sprawdź część wewnętrzną czy niepozostały tam żadne pozostałości po ostatnich wakacjach. Używając odkurzacza pozbędziesz się paprochów, włosów czy brudu. Możesz również dla odświeżenia materiału przemyć łagodnym detergentem dla pozbycia się nieprzyjemnego zapachu. Ciepłe dni pozwolą na szybkie wyschnięcie materiału.

Dodaj komentarz

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping