kontakt@chemialux.pl
Darmowa dostawa już od 299 zł
663364860 Pon-Pt. 7:00-15:00
jak utrzymać porządek w lodówce i zamrażalniku

Jak utrzymać porządek w lodówce i zamrażalniku?

Lodówka i zamrażarka to podstawowe kuchenne sprzęty, znajdujące się w każdym domu. Służą do przechowywania produktów spożywczych. Jeśli chcesz, by ich wnętrze zawsze było higienicznie czyste, zadbaj o to by regularnie przeglądać ich zawartość. Sprawdzaj regularnie, czy w lodówce nie znajdują się przeterminowane produkty.

JAK UTRZYMAĆ PORZĄDEK W LODÓWCE?

Pamiętaj, że najważniejsza jest systematyczność. Zepsutą żywność należy od razu wyrzucić do odpowiednich pojemników na odpady segregowane. Wówczas wystarczy wyczyścić lodówkę raz w miesiącu przy okazji generalnych porządków. Umyj wewnętrzną stronę lodówki za pomocą dobrej jakości produktu do czyszczenia kuchni. Nie zapomnij przetrzeć również zewnętrznych ścianek sprzętu. Płyn odtłuszczający doskonale poradzi sobie z odciskami palców.

JAK PRAWIDŁOWO PRZECHOWYWAĆ PRODUKTY W ZAMRAŻALNIKU?

Każdy produkt może być przechowywany w zamrażalniku, tylko przez określony czas. Dobrym rozwiązaniem przed mrożeniem żywności, jest jej opisanie odpowiednią datą przydatności do spożycia. Najkrócej w zamrażarce mogą być przechowywane produkty mleczne:

Masło – od 6 do 9 miesięcy
Śmietana – ok. 4 miesięcy
Lody – od 1 do 2 miesięcy
Mleko – 3 miesiące
Jogurty- od 1 do 2 miesięcy
Znacznie dłużej możesz przechowywać zamrożone warzywa. Zwykle zachowują doskonałą jakość do nawet 12 miesięcy. Gotowane mięso oraz wędliny i kiełbasy możesz mrozić przez 2 miesiące. Nie zapominaj o sprawdzaniu dat, ponieważ produkty zamrożone przez zbyt długi czas tracą wartości odżywcze i walory smakowe. Zadbaj o szczelne zapakowanie żywności. Dzięki temu unikniesz zawilgocenia jedzenia oraz wyeliminujesz ryzyko zanieczyszczenia krzyżowego. Pamiętaj o tym, że po zamrożeniu, woda zwiększa swoją objętość. Nie wkładaj więc do zamrażalnika szklanych pojemników czy butelek. Jeśli nie masz innego wyjścia, pamiętaj, by zostawić sporo przestrzeni na rozszerzającą się ciecz.

Dodaj komentarz

Shopping cart

0
image/svg+xml

Brak produktów w koszyku

Kontynuować zakupy