kontakt@chemialux.pl
Darmowa dostawa już od 299 zł
663364860 Pon-Pt. 7:00-15:00
jak wyczyścić kamień z pralki

Jak wyczyścić pralkę? 3 środki do czyszczenia pralki.

Czyszczenie pralki oraz jej konserwacja należy do czynności, które są niezbędne w celu uniknięcia awarii. Wydzielanie nieprzyjemnego zapachu, który przenosi się na ubrania to efekt długotrwałego nagromadzania się brudu w częściach pralki. Dzięki tym 3 skutecznym środkom do czyszczenia twoja pralka posłuży znacznie dłużej, unikniesz w ten sposób niechcianych wydatków w postaci zakupu nowego sprzętu piorącego.

Przeczytaj również: Pranie bez chemii – jak skutecznie prać, używając tylko naturalnych składników?

JAK WYCZYŚCIĆ PRALKĘ Z ZEWNĄTRZ I WEWNĄTRZ? POMOCNY ŚRODEK DR. BECKMANN KOMPLETT-PFLEGE

Pierwszy na liście jest bardzo popularny niemiecki płyn do czyszczenia pralki Dr. Beckmann Komplett- Pflege. Idealny środek do czyszczenia wewnątrz (usuwa kamień, brud, osady i 99,99% bakterii), jak i na zewnątrz (czyszczenie przegrody detergentu, szyby, gumowego pierścienia uszczelniającego).
Stosowanie takiego detergentu jest bardzo proste!

Aby umyć zewnętrzną części pralki, wlej 10 ml (2-3 porcje lub 2 łyżeczki) płynu na gąbkę, a następnie dokładnie wytrzyj i wyczyść szufladkę na detergent, podkładkę i gumową uszczelkę.

Zepsuta pralka wymagająca czyszczenia
Zepsuta pralka wymagająca czyszczenia

GDZIE WLAĆ PŁYN DO CZYSZCZENIA PRALKI ?

W celu zdezynfekowania wnętrza komory piorącej umieść pozostałą zawartość butelki (240 ml) w głównej komorze dozowania środków piorących, a następnie rozpocznij cykl prania, nastawiając na wyższą temperaturę (60°C). Ważne jest aby podczas tej czynności bęben był bez zawartości, detergentu piorącego oraz nie był włączony dodatkowy cykl prania wstępnego. Ten Niemiecki detergent pozwoli Ci na skuteczne umycie pralki.

JAK POZBYĆ SIĘ NIEPRZYJEMNEGO ZAPACHU Z PRALKI ? NIEMIECKI ŚRODEK DO CZYSZCZENIA PRALKI DR. BECKMANN WASCHMASCHINENREINIGER HYGIENE.

Pranie w niskich temperaturach sprawia, że nie możemy całkowicie pozbyć się bakterii i grzybów. Moment cyklu rozwojowego następuje bardzo szybko, już po zakończonym praniu. Grzyby, jak i bakterie mając odpowiednie warunki – zaczynają się bardzo szybko się namnażać, powodując wydzielanie się nieprzyjemnego zapachu.

W tym celu warto sięgnąć po kolejny popularny środek czyszczący wnętrze pralki – Dr. Beckmann Waschmaschinenreiniger Hygiene. Podobnie jak poprzedni detergent skutecznie pozbywa się nieprzyjemnego zapachu z bębna, przewodów, grzałki i innych trudno dostępnych części. Zawarty w proszku węgiel aktywny skutecznie eliminuje zarodniki grzybów i bakterii.

JAK WYCZYŚCIĆ PRALKĘ Z KAMIENIA ? SKUTECZNY ODKAMIENIACZ CALGON.

Od momentu pierwszego uruchomienia prania pralka narażona jest na osadzanie się kamienia na częściach metalowych pralki. Zwany jest on inaczej osadem wapiennym. Z czasem może okazać się, że duża warstwa narośniętego kamienia doprowadza do przegrzania elementów grzewczych, skutkiem jest unieruchomienia pralki.

JAK ODKAMIENIĆ SKUTECZNIE PRALKĘ?

Wystarczy, że wsypiesz zalecaną przez producenta ilość proszku Calgon, wraz z detergentem piorącym do szufladki i uruchomisz dowolny cykl prania. Bardzo proste rozwiązanie, które pozwoli na dłuższe działanie twojej pralki.

Regularne stosowanie preparatów do czyszczenia pralek pozwoli na prawidłowe działanie twojej pralki. Unikniesz niechcianych problemów m.in. zalania łazienki w wyniku awarii pralki oraz nieprzyjemnego zapachu na ubraniach.

Przeczytaj również: Ranking włoskich płynów do płukania ubrań

1 comment

    […] Przeczytaj także: Jak skutecznie wyczyścić pralkę? 3 dober środki do czyszczenia pralki. […]

Dodaj komentarz

Shopping cart

0
image/svg+xml

Brak produktów w koszyku

Kontynuować zakupy