kontakt@chemialux.pl
Darmowa dostawa już od 299 zł
663364860 Pon-Pt. 7:00-15:00
jak wyczyścić pralkę

Jak skutecznie czyścić pralkę?

Większość osób nie zwraca uwagi na to, że od czasu do czasu warto wyczyścić pralkę nie tylko po zewnętrznej stronie. Jeśli ubranie, które po wyciągnięciu z pralki ma nieszczególny zapach to jest to znak, że coś się dzieje wewnątrz. Przyczyną brzydkiego zapachu po wyciągnięciu ubrań po zakończonym cyklu prania są rozmnażające się zarazki i bakterie, które pozostają na resztkach detergentów piorących i brudzie. Zauważyć można to zwłaszcza na bawełnianych ręcznikach. Nie jest to niebezpieczne dla zdrowia człowieka, ale nie należy to do przyjemności zwłaszcza, gdy rozwieszamy świeżo upraną koszulkę, która ma nie przyjemny zapach. Kiedy i jak należy czyścić wewnątrz pralkę? Jak się do tego zabrać?

JAK CZYŚCIĆ PRALKĘ?

Jednym z najprostszych sposobów wyczyszczenia od wewnątrz twojego sprzętu do prania jest po prostu uruchomienie programu w pralce z najwyższą możliwą temperaturą czyli 90 stopni. Zalecane jest by w takim cyklu, nie wkładać ubrań. Jeśli prać to tylko takie, które są dopuszczone i wytrzymałe na takie temperatury. Pranie w 60 stopniach sprawia, że nie wszystkie zarazki i bakterie są niszczone, ale przy 90 stopniach możesz być pewna, że pozbyłaś się wszystkich. Oczywiście nie wszystkie tkaniny można prać w wysokich temperaturach, dlatego ważne jest by regularnie czyścić swoją pralkę.

Przydatnym rozwiązaniem jest uchylenie drzwiczek, lub pozostawienie całkowicie otwartych pomiędzy jednym, a drugim praniem. Zgromadzona wilgoć wewnątrz bębna pralki wyparuje i nie będzie idealnym środowiskiem do namnażania się bakterii i pleśni.

Dodatkowym atutem będzie dokładne wyczyszczenie łatwo dostępnych elementów np. drzwiczek, przegródki na proszek do prania i płyn do płukania, oraz filtr, który znajduje się na dole. Minimum wysiłku, ale jest bardzo przydatne. Szczególnie regularnie czyść przegródkę na detergenty piorące. Wraz z jej częstym użytkowaniem staje się ona lepka i brudna, a głównie to z tego miejsca zaczynają namnażać się bakterie.

Kolejnym krokiem w czyszczeniu pralki jest użycie specjalnych detergentów czyszczących pralki posiadających w sobie wybielacz, wlewając go do szufladki lub bezpośrednio do bębna. Uruchamiając pralkę bez ubrań i stosując się do zaleceń producenta opisanych na etykiecie Twoja pralka posłuży Ci na dłużej.

OCET JAKO ALTERNATYWA DO CZYSZCZENIA PRALKI

Alternatywą dla chemicznych środków czyszczących jest domowy sposób jakim jest użycie octu, dostępnego w każdej kuchni. Nie dość, że usuwa nieprzyjemny zapach, ale także rozpuszcza kamień nagromadzony na wewnętrznych częściach.

Dodaj komentarz

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping