kontakt@chemialux.pl
Darmowa dostawa już od 299 zł
663364860 Pon-Pt. 7:00-15:00
pranie strojów kompielowych

Jak prawidłowo prać stroje kąpielowe?

Strój kąpielowy, który bardzo przypadł Ci do gustu, a zarazem bardzo dobrze się w nim czujesz chcesz by służył Ci przez więcej niż jeden sezon. Ważne jest by wiedzieć jak prawidłowo dbać o strój kąpielowy. Aby twoje bikini pasowało w następnym sezonie, nie wystarczy tylko zadbać o prawidłową sylwetkę, ale musisz wiedzieć jak go prać by materiał nie uległ zniszczeniu. Warto byś dowiedziała się jak najwięcej na ten temat.

Czynniki takie jak słońce, słona woda, chlor zawarty w wodzie z basenu, a nawet produkty do opalania mogą nieść za sobą negatywny wpływ na materiał, z którego został wykonany strój kąpielowy. Częstym zjawiskiem jaki jest zauważalny po jednym sezonie jest zmiana kształtu lub wyblaknięcie koloru. Dowiesz się jak wydłużyć żywotność bikini przy prawidłowej pielęgnacji i odpowiednim praniu.

Jak prać strój kąpielowy/ bikini? 

Czy widziałaś, że stroje kąpielowe po zakupie w sklepie należy wyprać przed pierwszym jego założeniem? W ten sposób unikniesz podrażnień i wysypek od niechcianych związków chemicznych wykorzystywanych przy produkcji. Poddaj go krótkiemu cyklowi prania w temperaturze 30 stopni. Warto użyć żelu do ubrań sportowych, który całkowicie rozpuści się w wodzie o niskiej temperaturze, delikatnie czyszcząc kostium a tym samym ochraniając przy tym włókna tkanin. Jeśli jesteś zwolenniczką ekologicznych środków piorących warto sięgnąć chociażby po szare mydło lub inne ekologiczne środki piorące. Warto również wspomnieć o użyciu siatki do prania, która pozwoli zapobiec uszkodzeniu tkanin przez bęben pralki. Po kąpieli w morzu, jeziorze czy basenie mokry strój należy dokładnie wysuszyć, a następnie wyprać go w wodzie, tak by włókna całkowicie pozbyły się nieprzyjemnego zapachu.

Jak prawidłowo wysuszyć strój kąpielowy?

Po sezonie letnim większość kobiet chciałaby aby jej strój kąpielowy posłużył w następnym sezonie. Ważną wskazówką jest by takiego stroju kąpielowego nie wieszać na wieszaku. Wystarczy, że luźno położysz go na szafce lub kanapie i pozostawisz do wyschnięcia. Najlepiej nie poddawać ich bezpośrednim działaniom wysokich temperatur np. w suszarce lub promieniom słonecznym. Wracając z plaży czy z basenu umieść go w osobnej torebce pozwoli to na zapobiegnięciu przedostania się nieprzyjemnych zapachów z innych ubrań lub ręczników.

Dodaj komentarz

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping