kontakt@chemialux.pl
Darmowa dostawa już od 299 zł
663364860 Pon-Pt. 7:00-15:00
gąbki do naczyń

Czy kolor gąbki ma znaczenie ?

Gąbki do mycia zwane potocznie zmywakami to jeden z podstawowych elementów wyposażenia kuchni. Przy ich pomocy z dodatkiem płynu lub balsamu do mycia naczyń usuniesz tłuszcz, który pozostał na patelni, przetrzesz osad po kawie lub herbacie, a po całkowitym zmywaniu naczyń przetrzesz nawet zlewozmywak. Dostępne w różnych kolorach w sklepie internetowym lub stacjonarnym. Nie każdy jednak wie jaką funkcję spełnia dany kolor. Zmywanie stanie się łatwiejsze jeśli posiądziesz wiedzę o zastosowaniu przydzielonego koloru do danego zmywaka.

Gąbki do mycia naczyń – czy kolor ma znaczenie?

Na sklepowych pułkach nie brakuje akcesoriów do zmywania naczyń np.: płynów, artykułów do zmywarek, gąbek i ścierek. Producenci wiedzą, że klienci kupują za pomocą wzroku i zadbali o to, aby ich produkty miały ciekawe kształty i kolory. Idealnym przykładem są gąbki do zmywania. Dlatego nie bez przyczyny znajdziemy je w różnych kolorowych odcieniach.

Nie ważne w jakim wieku dowiesz się, że do danego koloru gąbki została przypisana dana funkcja. Od teraz będziesz świadoma, że to nie był tylko element dekoracyjny.

Jak wybrać dobrą gąbkę do mycia naczyń?

Duża część zmywaków w ofertach sklepów sprzedawana jest w zestawach po kilka sztuk. Często klienci nie przywiązują dużej wagi do kolorów jakie są w opakowaniu.

Jako, że służymy radą podzielimy się tą ciekawostką z Wami, żebyście mogli w pełni wykorzystać ich potencjał.

Każdy kolor gąbki ma inne przeznaczenie i nie jest to kwestia estetyki lecz usprawnienie podczas zmywania naczyń.

Gąbka do mycia delikatnych powierzchni – szkło

gąbka żółta – przeznaczona do mycia delikatnych powierzchni np. szklanych kieliszków, szklanek jest bezpieczna w użytkowaniu i  nie porysuje delikatnej powierzchni.

Gąbka do mycia bardzo delikatnych rzeczy – porcelana i delikatne naczynia

gąbka niebieska – jest jeszcze bardziej delikatniejsza niż żółta, skuteczna w myciu porcelany lub delikatnych naczyń. Możesz ją wykorzystać do umycia wrażliwej patelni lub brytfanki, której powłoka jest narażona na porysowanie.

Kolor gąbki do bardziej zaschniętych zabrudzeń

gąbka zielona – jest najtwardszą gąbką wśród wymienionych. Przeznaczona do najbardziej uporczywych zabrudzeń, przypaleń i zaschnięty tłuszcz wymagających dłuższego szorowania.

gąbka czerwona lub różowa – jej cechą jest uniwersalność. Stworzona z tworzywa o średniej twardości. W przypadku mycia naczyń lepiej z niej zrezygnuj.

Teraz już wiesz do czego służą poszczególne kolory gąbek i z pewnością unikniesz popełnianych wcześniej błędów.

Dodaj komentarz

Shopping cart

0
image/svg+xml

No products in the cart.

Continue Shopping