Jak skutecznie umyć kabinę prysznicową?

Budowa domu lub kupno w stanie surowym mieszkania wiąże się nie tylko z jej kosztami budowy czy z formalnościami prawnymi, ale również z zaprojektowaniem pomieszczeń w tym między innymi łazienki. Zazwyczaj jest to jedna łazienka, ale coraz częściej w nowocześniejszych budynkach mieszkalnych możemy spotkać dwie łazienki, gdzie w jednej wstawiony jest prysznic, a w drugiej wanna. Wiąże się to oczywiście z dodatkowym sprzątaniem i czyszczeniem całej powierzchni łazienki. W tym artykule skupimy się na kabinie prysznicowej i jej sprzątaniu.

Dlaczego wybiera się kabinę prysznicową do mieszkania?

* Ułatwia szybką kąpiel lub odświeżenie się w upalne i gorące dni.
* Idealne rozwiązanie dla osób, których tryb pracy jest na wysokich obrotach.
* Zajmuje mniej miejsca niż wanna.
* Idealna do małych łazienek.
* Zużycie wody na jedną osobę jest o wiele mniejsze, niż w przypadku napełnienia wanny dla każdej z nich.
W jakich miejscach czyścić kabinę prysznicową by dokładnie była umyta?

Czyszczenie kabiny wydaje się, bardzo łatwym zadaniem wystarczy przemyć szklaną lub plastikową powierzchnię środkiem do mycia kabin i po wszystkim. Otóż nie! Wszyscy posiadacze kabin wiedzą, na jakie elementy trzeba zwrócić uwagę:

* Bateria i słuchawka prysznicowa.
* Wszystkie uszczelki i elementy konstrukcyjne.
* Rolki i szyny, po których poruszana się drzwi.
* Brodzik.
* Fugi silikonowe uszczelniające. powierzchnię pomiędzy kabiną a płytkami.
* Glazura oraz fuga.

Kabina prysznicowa, w której skład wchodzi duża ilość elementów, wydawała by się trudna do umycia i zajęło by to wam masę czasu. Aby tak się nie stało warto pamiętać o systematyczności, chociażby po zakończonej kąpieli spłucz wodą ścianki kabiny i przetrzyj ścierką lub ściągaczką do wody – w ten sposób unikniesz nagromadzenia się w późniejszym etapie trudnych w usunięciu zanieczyszczeń z kamienia lub mydła.

Skuteczne sposoby na pozbycie się osadów z kamienia i mydła w kabinie prysznicowej.

Osad wapienny wytrącony w postaci wyschniętych kropel na ścianach kabiny i płytkach to zmora każdego posiadacza kabiny prysznicowej. W zależności od posiadanej twardości wody w waszych kranach, które dostarczają wodociągi, a także bezpośrednio ze studni głębinowej.

Już w tej chwili gdy spojrzysz na ścianę prysznica lub baterię umywalkową zauważysz z jak twardą wodą tak naprawdę masz do czynienia. Im więcej osadu na szklanych ściankach kabiny oraz na słuchawce prysznicowej tym bardziej masz twardszą wodę.

Jak usunąć osad z kamienia na szkle?

Droga do sukcesu jakim jest walka z kamieniem oraz osadem z mydła wiedzie przez skuteczne środki do czyszczenia łazienki i toalety. Znajdziesz w nich prawdziwe odkamieniacze z Niemiec lub Anglii.

TOP 3 marki w walce z kamieniem i osadem z mydła i żeli pod prysznic

Antikal – którego producentem jest Protect & Gamble dostępny w wersjach fresh, essig, classic, higiene, vinaigre. Środek w spreyu, który jest łatwy w użyciu. Posiada dużo pozytywnych opinii konsumentów.
Frosch – do czyszczenia kabin prysznicowych zyskał na popularności dzięki naturalnemu składnikowi jakim jest ocet. Produkt ten zwraca uwagę osób, które stosują do sprzątania ekologiczne środki czystości.
Cillit Bang – znajdziesz go w wersji zero kamienia, kamień i rdza. Skuteczne nie tylko w łazience czy toalecie, ale również w kuchni.

Czego używać do mycia kabiny prysznicowej?

Ważnym etapem w porządkach są nasze przybory do sprzątania – ścierki, chusteczki (gąbczaste, perforowane, suche) i gąbki. Zwróć szczególną uwagę na materiał oraz jego twardość. Prawidłowe dobranie zapobiegnie porysowaniu delikatnej tafli szkła. Dobrze jest zaopatrzyć się w najzwyklejszą ściągaczkę do wody, dzięki której szybko ściągniesz krople wody zalegające na szybie.

Zdecydowanie przyjemniej można zrelaksować się w czystej kabinie lub w wannie pozbawionej zacieków, osadów z mydła i kamienia.