• Kategorie
  • Szukaj
  • Proszki do prania w niskiej temperaturze

Brak produktów do wyświetlenia

W tej kategorii znajdziecie Państwo zagraniczne proszki do stosowania w niskich temperaturach z Niemiec, Włoch oraz Hiszpanii.

Czy dopranie ubrań tak aby były czyste, pachnące a zarazem były wolne od bakterii i drobnoustrojów wymaga wysokich temperatur? W większości przypadków tak, lecz gdy chcemy zachować żywe i intensywne kolory, a białe koszule nie szarzały warto ustawić program działający w niskiej temperaturze.

Mniejsze temperatury są ekonomiczne, ekologiczne i bezpieczne dla tkanin, lecz nie są w stanie rozpuścić  tych najbardziej zabrudzonych, zaschniętych plam oraz pozbyć się większości bakterii. 

W temperaturze 40 stopni możemy prac już większość codziennych ubrań np. koszulki, podkoszulki, spodenki czy bieliznę a nawet koszule flanelowe oraz lniane.

Gdy przymierzamy się do zapełnienia bębna pralki warto w pierwszej kolejności posegregować ubrania, a następne zastanowić się nad doborem odpowiedniego programu bezpiecznego dla twojej bielizny, koszul, pościeli, firanek itp. Jeśli nie jesteś pewna czy daną tkaninę prać w niskiej czy wysokiej temperaturze warto skorzystać ze ściągi czyli z metki przyczepionej na kołnierzyku lub bocznym szwie gdzie znajdują się wszystkie wskazania i przeciwwskazania.

Do zrobienia prania w niskich temperaturach musimy użyć detergentów o delikatnym działaniu, radzących sobie doskonale już w temperaturach 30 stopni. W większości przypadków są to tkaniny delikatne, a temperatura ma na nie znaczące znaczenie, zwłaszcza gdy w grę wchodzą nawet uszkodzenia. Wymagające tkaniny takie jak wełna, kaszmir, aksamit, len zasługują na szczególną uwagę.  Do tego zaliczyć możemy także tkaniny ubrań sportowych to zwłaszcza one maja zaawansowane systemy odprowadzające pot i oddychający materiał. Producenci tworzący materiał typu poliester również zalecają pranie w niskich temperaturach.

Pranie firanek to też nie lada wyzwanie , zwłaszcza gdy są zrobione z delikatnego materiału. Większość osób pierze je ręcznie, namaczając w wybielaczach czy krochmalu. Obecnie większość pralek ma już zaprogramowane programy do firanek lub delikatnych tkanin.

Warto pamiętać że im wyższa temperatura prania tym tkaniny są bardziej narażone na wypłukiwanie barwnika z głębi włókien. By tego uniknąć ustawiaj parametry prania o niższych stopniach.

Dobranie odpowiedniego proszku działającego w niskich temperaturach nie sprawi Ci już problemu. W ofercie naszego sklepu znajdziecie Państwo proszki przeznaczone do prania ubrań i innych delikatnych tkanin w niskich temperaturach. Zobacz wszystkie nasze dostępne propozycje i sprawdź które będą najlepsze dla twoich ubrań.